Nowości ze świata urządzeń mobilnych

W ostatnim czasie pojawiło się sporo nowości związanych z urządzeniami mobilnymi

 

- Torrent buduje Sync-a, czyli wieloplatformową aplikację do synchronizacji naszych zbiorów; na razie pojawiła się wersja na PC, Mac oraz Androida, wersją jabłkowe iOS już niebawem, więcej info na: http://labs.bittorrent.com/experiments/sync.html

- Microsoft wypuścił swojego klienta poczty czyli Outlook-a na urządzenia z iOS, nie pierwszy rzut oka aplikacja wygląda dobrze i jest darmowa, po głębszym zapoznaniu się z tematem okazuje się że współpracuje tylko z płatną usługą Office365 (wydaną nieco wcześniej) czyli dla większości z nas jest bezużyteczna

- TVN Meteo pojawiło się na Windows Phone, tak więc namiastka Agaty Adamek dostępna jest już na wszystkich popularnych platformach mobilnych: Android, iOS oraz wymieniony WP.

- Kim Dotcom wypuścił natywną aplikację dla swojej usługi mega.co.nz na urządzenia z Androidem. Teraz z naszych smartfonów mamy dostęp do kolejnej chmury o pojemności 50GB w standardzie; wersja na iOS w drodze. Link do google play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flyingottersoftware.mega

- Nowy Skype dla Androida. Jak się można było spodziewać pod MS teraz jeszcze bardziej windowsowy: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skype.raider

- Colin McRae Rally wydany na ogryzki z iOS; aż się łezka w oku kręci; wygląda na to że udało im się nie popsuć starego dobrego Colina. Koszt niecałe 2 euro: https://itunes.apple.com/pl/app/id566286915

 

Realizacji ciąg dalszy

Przedstawiam kolejny nasz twór – strona interentowa dla firmy Dachstal

Stronę przygotowywaliśmy naturalnie pod gusta klienta. Efekt końcowy wyszedł całkiem biecująco. Oczywiście robiąc reklamę właścidielowy Dachstalu możemy polecić ich usługii. Jeśli ktoś z Was potrzebuje dachówki, okna dachowe czy rynny stalowe na hasło Finaltech otrzymacie odpowiedni rabat.

Oczywiście do ceny przedstawiamy samą stornę:

Realizacje

Wczorajszy news upublicznił powołany przez nas lookprojekt. W związku z tym przedstawiam jeden z zrealizowanych projektów. Salon kosmetyczny Dermatis. Nie trudno się domyśleć czym zajmuj się firma. Tak więc jeśli ktoś był by zainteresowany laserową depilacją, botoxem czy temu podobnym laserowym zabiegom z Gwiezdnych Wojen, to polecamy dowolną placówkę Dermatisu (Bydgoszcz, Poznań, Łódź, Katowice).

 Zapraszam do odwiedzenia witryny firmy – dermatis.com.pl i przedstawienie swojej opinii. Włożyliśmy w nią sporo pracy.

I’M BACK !!!

Po przedwakacyjnym przestoju reaktywujemy dział newsów. Postaram się by wpisy pojawiały się regularnie, a ich treść nie była tylko CTRL+C > CTRL+V.

Przez ostatnie 2-3 miesiące FINALTECH przeszedł kilka zmian.

Zmieniliśmy siedzibę… o 10 metrów obok. Teraz znajdujemy się na ul. Traugutta 11 oczywiście w Bydgoszczy.

Otwieramy się na rynek zachodniej europy. W pierwszej kolejności tworzymy oddział u naszych zachodnich sąsiadów. Finaltech.de raczkuje na rynku niemieckim, zyskując nowych partnerów handlowych.

Rozwinęliśmy skrzydła po stronie usług internetowych, głównie tworzenie stron internetowych i pozycjonowania. Ów działy istniały od jakiegoś czasu, “w ostatnim pokoju, na ostatnim piętrze”, teraz wychodzą na światło dzienne. Powołaliśmy nowy projekt – lookproject.pl, mamy się już czym pochwalić, ale o tym w kolejnych newsach.

Oczywiście nadal naszym głównym profilem jest szeroki zakres usług serwisowych. W ostatnim półroczu otrzymaliśmy jeszcze więcej sprzętu, za sprawą dostępności części, głównie nowych układów BGA, szczycimy się jeszcze większą skutecznością

Finaltech nie zwalnia tempa.

CDP.pl z ofertą filmową

Spółka CDP.pl z grupy CD PROJEKT rozpoczęła zamknięte testy serwisu filmowego. Po zakończeniu testów do oferty platformy cyfrowej CDP.pl trafi nowa kategoria produktów, czyli filmy. W przeciwieństwie do innych serwisów internetowych, na CDP.pl widz nie będzie płacił za wypożyczenie lub jednokrotne obejrzenie filmu, ale pozostanie jego właścicielem na zawsze.

Nowy serwis filmowy CDP.pl będzie oferował tytuły z gatunku science-fiction, horroru, jak i filmy obyczajowe oraz kino alternatywne. Platforma umożliwi wielokrotne oglądanie zakupionego filmu i będzie funkcjonować w modelu DTO (download-to-own) oraz streamingu w technologii Microsoft Silverlight.

W pierwszym etapie beta-testów specjalnie wybrana grupa 100 użytkowników (testerzy zewnętrzni, pracownicy CDP.pl oraz wybrani kliencie serwisu) będzie testować nowo wprowadzone rozwiązania, a ich opinie posłużą do wyeliminowania potencjalnych błędów oraz dopracowania funkcjonalności przed publicznym uruchomieniem nowej kategorii.

W drugim etapie CDP.pl zaprasza do testów szerszą grupę użytkowników. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w tym etapie mogą zarejestrować się na stronie www.cdp.pl/testy-filmow, gdzie znaleźć można formularz rejestracyjny do pozostawienia swoich danych. Spośród wszystkich osób, które zarejestrują się na stronie zostanie wylosowana kolejna grupa testerów – liczba osób dopuszczonych do tego etapu jest ograniczona. Dla wszystkich aktywnie testujących serwis przygotowano atrakcyjne filmy, e-booki i gry gratis.

Źródło: cdprojekt.com

Mark Zuckerberg odwiedził Polskę!

O znaczeniu polskiego sektora ICT, o ochronie danych osobowych i o roli Polski w obronie wolności w internecie, rozmawiał minister Michał Boni z Markiem Zuckerbergiem, założycielem i prezesem serwisu społecznościowego Facebook, który w Polsce przebywa na wakacjach.

– Pan zmienił świat tworząc media społecznościowe – zwrócił się do gościa minister Boni. Podkreślił rolę Facebooka jako platformy wymiany myśli i idei. Mark Zuckerberg stwierdził, że Polska jest dla jego firmy najważniejszym krajem w tej części Europy i wśród programistów rekrutowanych przez Facebooka, Polacy są drugą największą grupą – po Indiach i przed Chinami. Rozwój start-upów jest prawdziwą szansą dla Polski i gospodarek całego regionu. Trzeba jednak dbać o to, by przedsiębiorcom sprzyjały tu regulacje – podkreślał prezes Facebooka.

Zuckerberg i Boni rozmawiali też o europejskiej debacie o ochronie danych osobowych. Jak podkreślał minister, media społecznościowe są dla Polaków i Europejczyków bardzo ważne, ale wysoko cenią sobie oni też ochronę prywatności, która jest w Unii Europejskiej prawem podstawowym. Zadaniem na następne lata jest tworzenie warunków, które pozwolą, na łączenie innowacyjności z ochroną prywatności.

Prezes Facebooka zgodził się, że kwestia ochrony danych osobowych jest obecnie kluczowym zagadnieniem. – Powinniśmy się zgodzić co do ogólnych zasad: każdy powinien zawsze wiedzieć, w jaki sposób są wykorzystywane jego dane. Ważna jest też towarzysząca temu ciągła edukacja.

Źródło, foto: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Amerykańskie premiery w Orange

Od 21 maja internauci korzystający z wirtualnej wypożyczalni Orange oraz klienci usługi telewizyjnej Orange TV mają dostęp do specjalnej oferty PREMIUM VOD. Znajdą tu filmy amerykańskiej produkcji, które w Polsce nie miały premiery kinowej i po raz pierwszy będzie je można obejrzeć właśnie w usłudze wideo na życzenie. W ofercie Orange Polska filmy będą dostępne jeszcze przed ich premierą na DVD. Od dziś dostępna jest pierwsza propozycja dla miłośników kina akcji – film „Parker” z Jasonem Stathamem w roli głównej.

Nowe filmy w PREMIUM VoD będą się pojawiać co 2 tygodnie, każdy na okres dwóch tygodni i będzie je można wypożyczyć w cenie 11 zł.

Wśród kolejnych tytułów w Premium VoD będzie można obejrzeć między innymi film „Likwidator” z powracającym w świetnej formie Arnoldem Schwarzeneggerem, „Twardziele” – komedia kryminalna z udziałem zdobywców Oscarów: Ala Pacino („Zapach kobiety”), Christophera Walkena („Łowca jeleni”) i Alana Arkina („Operacja Argo”), „Czas zemsty” z Collinem Farrelem czy „Połączenie” z Halle Berry.

Źródło: orange.pl

Bezpieczeństwo sieci Wi-Fi w Polsce 2012/2013: Wrocław, Łódź, Bydgoszcz

Kaspersky Lab Polska przedstawia nowy raport z serii badań poświęconych bezpieczeństwu sieci Wi-Fi w Polsce. Tym razem eksperci z Kaspersky Lab Polska przeanalizowali sieci Wi-Fi działające we Wrocławiu, Łodzi oraz Bydgoszczy.


Kaspersky Lab Polska zajmuje się badaniem bezpieczeństwa sieci Wi-Fi w polskich miastach już od 2009 r. – wszystkie dotychczasowe raporty są dostępne na stronie http://goo.gl/cRaex. W drugiej połowie 2012 r. firma rozpoczęła nową serię badań, która pokaże standardy bezpieczeństwa stosowane przez polskich użytkowników sieci bezprzewodowych.

Najnowszy raport objął trzy miasta: Wrocław, Łódź oraz Bydgoszcz. W każdym z badanych miast przeanalizowanych zostało około 10 000 sieci bezprzewodowych, a łączna długość trasy wyniosła niemal 170 kilometrów.

Z przeskanowanych miast zdecydowanie najlepiej wypadł Wrocław. Wykryto tam najwięcej sieci, do zabezpieczenia których zastosowano WPA/WPA2. Także liczba sieci z przestarzałym WEP-em jest jedną z najniższych, jakie eksperci z Kaspersky Lab Polska odnotowali w historii badań w Polsce. W Łodzi wciąż stosunkowo wysoka jest liczba sieci otwartych. Być może wyniki badań zmienią podejście mieszkańców Łodzi do kwestii zabezpieczania swoich sieci. Bydgoszcz została przeskanowana po raz pierwszy i z tego względu trudno powiedzieć, czy sieci te są zabezpieczone lepiej niż w poprzednich latach. Wiadomo jednak, że na chwilę obecną poziom bezpieczeństwa bydgoskich sieci Wi-Fi plasuje się w środku tabeli przeskanowanych dotychczas miast.

Źródło: Kaspersky Lab Polska

Aplikacja od Policji do ćwiczenia pamięci

THE MOST WANTED APP to pierwsza na świecie aplikacja, ułatwiająca zapamiętywanie twarzy poszukiwanych przestępców. Bazuje ona na mechanizmie znanego powszechnie ćwiczenia trenującego zapamiętywanie, jednak zamiast dziecinnych obrazków używane są w niej wizerunki osób poszukiwanych listami gończymi za najgroźniejsze przestępstwa. Użytkownicy „gry” poprzez częste oglądanie zdjęć przestępców mogą skuteczniej rozpoznawać poszukiwanych, co w efekcie może przyczynić się do ich zatrzymania przez policję.

Zasadą jest wyszukiwanie takich samych par obrazków. Karty obrócone są obrazkiem na dół i naraz można obrócić obrazkiem do góry tylko dwie karty. Chodzi o to żeby zapamiętać obrazki i miejsca, na których leżą karty, tak aby gdy przyjdzie kolej odwracania odwrócić dwie karty z tym samym obrazkiem. Po odwróceniu pary kart wygrywa się tę parę i zabiera ją. Są dwa rodzaje poziomów trudności. Pierwszy to liczba kart – 12, 20 lub 30. Drugi to podobieństwo wizerunków. Na łatwym poziomie szukamy pary takich samych zdjęć. Na trudnym szukamy pary: zdjęcie i szkic. Oczywiście prowadzony jest ranking najlepszych wyników.

Aplikacja jest również na bieżąco uaktualnianą bazą danych, można więc szybko sprawdzić kto i za co jest poszukiwany. Zawiera wizerunki osób poszukiwanych za zabójstwa lub za rozboje z użyciem niebezpiecznych narzędzi, łącznie to około 150 osób.

Pomysłodawcami aplikacji, stworzonej we współpracy z polską policją, są agencja reklamowa DDB Warszawa oraz DDC MOBILE, którzy pracują przy projekcie całkowicie pro bono.

Aplikację można pobrać na telefony z systemem Android oraz iOS ze strony www.themostwantedapp.com

 

Źródło: policja.pl

Gog.com trafił na listę 50 najlepszych stron świata

Serwis GOG.com, należący do giełdowej Grupy CD PROJEKT, został uznany jedną z 50 najlepszych stron internetowych świata przez prestiżowy tygodnik „Time”. To doskonała promocja i wielkie wyróżnienie dla tej młodej platformy cyfrowej dystrybucji gier. Oprócz GOG.com w zestawieniu umieszczono tylko dwa inne serwisy zajmujące się grami.

„Time” wyróżnia GOG.com między innymi za to, że wspiera rozwój alternatywnych produkcji oraz nie stosuje zabezpieczeń DRM, które potrafią utrudniać graczom korzystanie z legalnie kupionych produktów. Twarda postawa GOG.com w stosunku do DRM zawsze wyróżniała tą platformę i przysporzyła jej szereg zdecydowanych zwolenników.

GOG.com jest obecnie najpopularniejszą, alternatywną platformą cyfrowej dystrybucji gier na świecie (większość przychodów generuje na rynku amerykańskim). Jednostkowy zysk netto segmentu globalnej cyfrowej dystrybucji, za który w ramach Grupy CD PROJEKT odpowiada GOG.com w 2012 r. wyniósł 8,25 mln zł wobec 4,76 mln zł w roku 2011 r. Przychody wyniosły odpowiednio 42,1 mln zł wobec 24,9 mln zł przed rokiem. Z zysku za 2012 r. GOG.com wypłaci dywidendę w wysokości równowartości 1,5 mln euro.

Źródło: CD Projekt

 

 

FINALTECH – serwis laptopów | naprawa konsol | naprawa urządzeń Apple