Gog.com trafił na listę 50 najlepszych stron świata

Serwis GOG.com, należący do giełdowej Grupy CD PROJEKT, został uznany jedną z 50 najlepszych stron internetowych świata przez prestiżowy tygodnik „Time”. To doskonała promocja i wielkie wyróżnienie dla tej młodej platformy cyfrowej dystrybucji gier. Oprócz GOG.com w zestawieniu umieszczono tylko dwa inne serwisy zajmujące się grami.

„Time” wyróżnia GOG.com między innymi za to, że wspiera rozwój alternatywnych produkcji oraz nie stosuje zabezpieczeń DRM, które potrafią utrudniać graczom korzystanie z legalnie kupionych produktów. Twarda postawa GOG.com w stosunku do DRM zawsze wyróżniała tą platformę i przysporzyła jej szereg zdecydowanych zwolenników.

GOG.com jest obecnie najpopularniejszą, alternatywną platformą cyfrowej dystrybucji gier na świecie (większość przychodów generuje na rynku amerykańskim). Jednostkowy zysk netto segmentu globalnej cyfrowej dystrybucji, za który w ramach Grupy CD PROJEKT odpowiada GOG.com w 2012 r. wyniósł 8,25 mln zł wobec 4,76 mln zł w roku 2011 r. Przychody wyniosły odpowiednio 42,1 mln zł wobec 24,9 mln zł przed rokiem. Z zysku za 2012 r. GOG.com wypłaci dywidendę w wysokości równowartości 1,5 mln euro.

Źródło: CD Projekt

 

 Napisz komentarz

Your email is never shared. Pola wymagane oznaczone sa *

*
*

FINALTECH – serwis laptopów | naprawa konsol | naprawa urządzeń Apple