Prezydent odznaczył twórców CD Projekt

Założyciele CD Projekt Michał Kiciński i Marcin Iwiński oraz szef studia CD Projekt RED Adam Badowski otrzymali z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenia te przyznano im za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości polskiej. Uroczystość będąca częścią obchodów Święta Narodowego 3 Maja odbyła się na Zamku Królewskim.

 

„Kiedy prawie 20 lat temu, jako pełni odważnych planów, nieco szaleni młodzi ludzie zaczynaliśmy działalność gospodarczą, a potem rozpoczynaliśmy pracę nad serią gier ‘Wiedźmin’ nie myśleliśmy nawet, że przyjdzie nam kiedyś znaleźć się w tym miejscu i w takim charakterze. Chcieliśmy po prostu robić w życiu to co było nasza pasją i dzisiaj wierzymy, że to właśnie nasza pasja doprowadziła nas tutaj” – napisali nagrodzeni twórcy CD PROJEKT w specjalnym liście do prezydenta Komorowskiego.

Prezydent RP otrzymał w prezencie kolekcjonerską edycję gry „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów”. Wcześniej taki sam egzemplarz otrzymał od premiera Donalda Tuska prezydent Barack Obama a ostatnio również prezydent Bułgarii Rosen Plewnelijew.

Źródło: CD ProjektNapisz komentarz

Your email is never shared. Pola wymagane oznaczone sa *

*
*

FINALTECH – naprawa laptopów | naprawa konsol | naprawa urządzeń Apple